Dijital Tercüme (46) – Çoklu Öğrenme Türleri – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Tüm çeviri işlerinizde yanınızdayız... 0 (312) 276 75 93 - Hemen çeviri belgenize fiyat almak için iletisim@webtercumanlik.com mail adresini veya sağ tarafta yer alan whatsapp tuşunu kullanın. ************************************************** tercüme yaptırma, Akademik çeviri tavsiye, İngilizce makale çeviri siteleri, En iyi çeviri yapan site, En iyi İngilizce çeviri programı, Profesyonel çeviri programı, Online çeviri programı, Akademik İngilizce çeviri, Türkçe İngilizce çeviri, Akademik çeviri, Pasaport tercüme ücreti, Hızlı çeviri programı

Dijital Tercüme (46) – Çoklu Öğrenme Türleri – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

10 Ekim 2020 Aşk Bizi Bir Arada Tutacak  (Bağlam Her Şeydir) Dijital Tercüme (46) – Çoklu Öğrenme Türleri – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları Eğitim Teorisi: Her Şeyi Bir Arada Tutan Tutkal Web Tercümanlık Yapılandırmacı Bir Yaklaşım 0
Dijital Tercüme (10) - Tercümanlar ve Müşterileri için 3D Sanal Öğrenme Ortamı – Dijital Tercüme Nedir - Dijital Tercüme Nasıl Başlamıştır - Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Aşk Bizi Bir Arada Tutacak  (Bağlam Her Şeydir)

Belki de anket verilerinden gelen en yaygın ve güçlü bir şekilde dile getirilen tema, çevrimiçi kohortların programlarının bir noktasında yüz yüze görüşme fırsatı bulmaları gerektiğine dair neredeyse oybirliğiyle verilen tavsiyedir.

2011 kohortuna yönelik anket soruları, yerinde kolokyumdan hiç bahsetmedi. Buna rağmen, 2011’deki 12 katılımcıdan 8’i, programın yerinde bölümünün, teknolojinin ve herhangi bir yüksek lisans programının doğasında var olan müteakip zorluklar ve hayal kırıklıklarıyla kendilerini sürdüren bağları sağlamlaştırmada etkili olduğu görüşünü gönüllü olarak ifade etti.

2013 kohortunun anketi, katılımcılardan ilk 2 haftalık kolokyumdan önceki çevrimiçi etkileşimlerini birbirleriyle tanıştıktan sonraki çevrimiçi etkileşimleriyle karşılaştırmalarını isteyen iki soru içeriyordu. Yedi katılımcı bu anket maddelerini yanıtladı ve hepsi yüz yüze görüşmenin çevrimiçi deneyimlerini geliştirdiğini belirtti.

Aslında, her iki kohorttan yanıtlayanların çoğu, “çevrimiçi bir kohort arasında anlayış, katılım ve işbirliğini teşvik etmek isteyen bir eğitimciye” tavsiyelerde bulunma fırsatı verildiğinde, yerinde bir bileşen gerektirmesini önerdi:

Sadece yüz yüze görüşmemizden dolayı çok iyi çalıştı. Bu gerçekten burada sorulmadı, ancak yüz yüze görüşmenin anahtar olduğunu söyleyeceğim. Onlarla yüz yüze görüşecek zamanım olmasaydı grubumla asla bu kadar meşgul olamazdım. Bu, diğer her şeyi bağlamsallaştırmama yardımcı oldu; orada ilişkiler kurduk ve yapmamız gereken tüm teknoloji onları sürdürmemize yardımcı olmaktı. (Anket katılımcısı 2)

Ancak, teknoloji geliştikçe, sanal yollarla “yüz yüze” tanışmak için daha fazla fırsat mümkün hale geliyor. 2011 kohortunun çevrimiçi kurs serisi sırasında üniversite, etkileşim yeteneğimizde devrim yaratan çeşitli Google uygulamalarına erişim izni vermeye başladı.

Google Dokümanlar, ortak bir doküman üzerinde gerçek zamanlı olarak metin yoluyla işbirliği yapmamıza izin verdi. Google Hangout, video aracılığıyla etkileşim kurmamıza ve sekiz kişiye kadar grupların sanal olarak ve eşzamanlı olarak buluşmasına izin verdi.

Grup projeleri düzenledik, birbirimizden demonstrasyon dersleri aldık, uygulamalı sitelere uzaktan katıldık, 2012 Tercüman Eğitmenleri Konferansı’nda tez araştırmamızın hibrit yerinde / uzaktan sunumu gibi grup sunumları için hazırladık ve genel olarak birbirimizi destekledik. Google Hangout, Skype, FaceTime ve diğer yüz yüze simülatörler. Yüz yüze etkileşim olmadığında, en fazla bağlamsal bilgiyi aktaranları destekleyerek, teknoloji aracılığıyla memnuniyetle birbirimize bağlandık.

Çevrimiçi kurslarda ilişkileri geliştirmek isteyen eğitimciler, öğrencilerin daha yaygın olabilecek asenkron, metin tabanlı etkileşimleri desteklemek için görüntülü sohbet veya telefon görüşmesi gibi en büyük bağlamı sağlayan teknoloji aracılığıyla nasıl bağlantı kurabileceklerini düşünmelidir. . Bir anket maddesi, kohortlardan MAIS programında kullanılan çeşitli teknolojileri “birbirleriyle karşılaştırmalı olarak 1’den 5’e kadar” 1  en az yardımcı ve 5 􏰀 en çok “anlayışı geliştirmek için” katılım ve işbirliği sağlanmıştır. “

Listelenen teknolojiler metin tabanlı, ses ve video seçeneklerinin yanı sıra asenkron ve senkronize etkileşimleri içeriyordu. Tutarlı bir şekilde, kohortlar teknolojileri sağladıkları bağlam düzeyine göre derecelendirdiler ve eşzamanlı etkileşimleri eşzamansız olanlara göre tercih ettiler.

Bu bulgular, dijital olarak aracılık edilen veya sanal iletişim ortamları üzerindeki araştırmalarda desteklenmektedir. “Algılama ve iletişim birbirini etkiler. Algı, başkalarının iletişim anlayışımızı ve kendi iletişimimizde yaptığımız seçimleri şekillendirir ”:

İnternetteki ilk birkaç haftanın birçok yönden garip olduğunu hatırlıyorum. Hepimiz okula dönüyorduk, bu yüzden bu garipti. Hepimiz Moodle öğreniyorduk ve bu garipti. Hepimiz biçiminden nefret ettiğim bir listerv aracılığıyla e-posta gönderiyorduk ve bu garipti. Pek çok şey rahat etmedi.

Sonra herkesle yüz yüze görüştükten sonra, internet aniden bir patlama oldu. Bu insanları daha iyi tanıyordum ve onları özledim! Onlarla çevrimiçi konuşmak istedim. Okulu daha az korkutucu ve bilinmez hale getirdi. Sadece baktığım bir ekran yerine, diğer taraftaki insanların sözlerimi okuduğunu hayal edebiliyordum. (Anket katılımcısı 16)

Yazılımı kullanırken bir öğrenme eğrisi yaşadım. İlk iki hafta boyunca meslektaşlarımın kim olduğu hakkında gerçekten bir fikrim yoktu. Sitede geçirilen 2 hafta, kohort üyeleri arasında çevrimiçi bileşene dönerken üretkenliği ve öğrenmeyi artıran bir bağ kurdu. (Anket katılımcısı 10)

Deneyimlerimizi paylaşabilir veya şaka yapabilir ve destek sunabiliriz. Hepimizin masaya getirmesi gereken farklı bir şey var. Görüşmeden sonra, bu şeylerin ne olduğuna dair net bir takdirimiz var. (Anket katılımcısı 14)

Birbirleriyle ve malzeme ile çeşitli şekillerde etkileşim kurma yeteneğine sahip olmak ve aralarında karar verme özgürlüğüne sahip olmak bir fayda olarak gösterildi. Programı eşzamansız olarak tamamlama becerisi, birkaç öğrenci tarafından başarıları için kesinlikle gerekli olmasa da büyük bir fayda olarak belirtildi.

Bununla birlikte, öğrencinin takdirine bağlı olarak yüz yüze simülatörler aracılığıyla “buluşma” yeteneği, işbirliği ve meslektaşlık oluşturduğu için takdir edildi. Metin ve ses / video uygulamalarının bir karışımı, bağımsız ve grup etkinliklerinin bir kombinasyonu ve sosyal medyanın yanı sıra resmi akademik çevrimiçi arayüzler aracılığıyla tamamen sosyal yollarla birbirine bağlanma fırsatı, avantaj olarak da belirtildi.

Eğitim Teorisi: Her Şeyi Bir Arada Tutan Tutkal

MAIS programı Western Oregon Üniversitesi Eğitim Fakültesi içinde yer almaktadır. Western, 1856’da bu amaçla kurulmuş bir öğretmenler koleji olarak uzun bir geçmişe sahiptir. MAIS’in ilk kohortu, programın eğitim felsefesiyle ilgili olarak aşağıdaki şekilde tavsiye edilmiştir:

Yapılandırmacı Bir Yaklaşım

Program fakültesi, Kiraly (2000), Wiggins & McTighe (2004), Brookfield (1986) ve Vygotsky gibi eğitim yazarları ve teorisyenlerinin çalışmalarına yansıyan yapılandırmacı öğrenme felsefesini dahil etmeye kararlıdır. Eğitmenler olarak yapılandırmacı bir tarzda nasıl ve ne zaman kolaylaştırdığımıza dair yorumlarda bulunarak bunu açık hale getireceğiz. Hepimiz biliyoruz ve paylaşacak bilgilerimiz var. Başlangıçta, eğitmenler bilgi ve deneyim akışını kolaylaştıracaklar. Bu yaklaşımla kendinizi rahat hissettiğinizde, pratik yapma fırsatlarınız olacaktır. Öğrenen bir topluluk olarak bildiklerimizi ortaya çıkarmaya ve bu bilgiyi inşa etmeye yardımcı olmak için buradayız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir