Dijital Tercüme (45) – Çoklu Öğrenme Türleri – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Tüm çeviri işlerinizde yanınızdayız... 0 (312) 276 75 93 - Hemen çeviri belgenize fiyat almak için iletisim@webtercumanlik.com mail adresini veya sağ tarafta yer alan whatsapp tuşunu kullanın. ************************************************** tercüme yaptırma, Akademik çeviri tavsiye, İngilizce makale çeviri siteleri, En iyi çeviri yapan site, En iyi İngilizce çeviri programı, Profesyonel çeviri programı, Online çeviri programı, Akademik İngilizce çeviri, Türkçe İngilizce çeviri, Akademik çeviri, Pasaport tercüme ücreti, Hızlı çeviri programı

Dijital Tercüme (45) – Çoklu Öğrenme Türleri – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

10 Ekim 2020 Çoklu Öğrenme Türleri Dijital Tercüme (45) – Çoklu Öğrenme Türleri – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları Web Tercümanlık 0
Dijital Tercüme (16) - Temel Sonuçlar - Dijital Tercüme Nasıl Başlamıştır - Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

 

Deneyimlerimiz sırasında, grubun çoğunluğu teknolojinin bize esneklik konusunda hevesliydi.

Bununla birlikte, çevrimiçi kurs tartışma forumlarımızda belgelendiği gibi, üniversitenin çevrimiçi kurs arayüzü Moodle, belirli bir süre gerektiren bir yükseltmeden geçtiğinde, programın sonuna yakın bir noktada 2011 kohortundaki birçok kişiden genel bir tepki geldi. öğrenciler için ayarlama ve sınıflarımızdan biri de o kursa katılmak için yeni bir sistem öğrenmemizi gerektirdiğinde:

Çevrimiçi sınıf yönetimi sistemleri, [işbirliği ve katılım deneyimini] yalnızca programın sonuna doğru engelledi – çevrimiçi ortama en uygun yaklaşımları denediğimiz gibi. Genel olarak, çevrimiçi kurs yönetim sistemlerine alışmam yaklaşık üç haftamı aldı – programın sonunda altı haftaya kadar uzadı. Sayfalarda nasıl gezinileceğini anlamak için çok fazla enerji de kullanıldı. (Anket katılımcısı 20)

Teknoloji yorgunluğunun bedeli, işbirliği yapmak için teknoloji kullanımından algılanan faydaları gölgede bıraktı. Böyle bir deneyime sahip olduğumuzdan, araştırma tasarım aşamamız sırasında, anketlerden elde edilen verilerin, işbirliği için çok çeşitli teknolojik seçenekler arasında gezinmenin istenmeyen bir durum olduğu algısını ortaya çıkarması olasılığını da tahmin etmiştik.

Şaşırtıcı bir şekilde, veriler aslında tam tersini ortaya çıkardı. Yanıt verenlerin çoğu, meslektaşları ile işbirliği yapma ve etkileşimde bulunma yetenekleri açısından birbirlerine ulaşmak için birden fazla seçeneğe sahip olduklarını da belirtti:

Gerçek zamanlı ve esnek zamanlı işbirliğine izin veren teknolojilerin beni başkalarıyla daha fazla işbirliği içinde çalışmaya yönelttiğine inanıyorum. Örneğin, Google Dokümanlar, sınıf arkadaşlarımın ve benim aynı anda ve farklı zamanlarda çalışabilmemizi sağlarken, tüm bilgileri herkesin anında erişebileceği tek bir yerde tuttuk. Sınıf arkadaşlarımla gerçek zamanlı olarak bir şeyi tartışmama izin veren Google Hangout veya Skype gibi sanal teknoloji de katılımıma ve işbirliğime de katkıda bulundu.

Sınıf arkadaşlarımla daha etkili bir şekilde bağlantı kurabilmem, beni katılmaya teşvik etti. İşler sadece e-posta yoluyla tartışılıyor olsaydı, erteleme ve basitçe bölümlere ayırma ve bir projenin kendi parçası için endişelenme olasılığım daha yüksekti. İşbirlikçi teknolojiler, başkalarının ne yaptığını görmemi sağladı ve ilham kaynağı da oldu.

Bu teknolojiler, “iki kafa birden iyidir” atasözünün yaşanmasına yer sağladı. Ayrıca bu teknolojilerle hesap verebilirliğin ek bir yönü vardı. Grubum, ne kadar katkıda bulunduğumu, kaç kez oturum açtığımı veya bir Google Hangout tartışmasına ne kadar aktif olarak katıldığımı görebiliyordu. (Anket katılımcısı 19)

Bazı durumlarda, yeni teknolojilerde uzmanlaşmak için gereken öğrenme eğrisinin neden olduğu hayal kırıklığı, meslektaşlarla işbirliğini de teşvik etti:

Teknolojiyle ne zaman sorun yaşasam bir sınıf arkadaşıma ulaşırdım. Bu, son dönemimiz olan Voicethread, Vimeo ve Blogu nasıl kullanacağımızı bulmaya çalışırken Moodle’a video yüklemekte zorlanırken meydana geldi. Ayrıca, sınıf arkadaşları benzer nedenlerle bana ulaştığında, konuşmayı bitirmeden önce birbirimizi iki kez kontrol etmek için o sırada birlikte çalıştığımız tüm teknolojileri ve ödevleri sık sık tartıştık.

Bir tarayıcı teknolojisine erişimim, henüz bir ders için kitabın olmadığını paylaşan bir sınıf arkadaşına ulaşmamı sağladı. Bölümleri tarayabildim ve ona gönderebildim. Neredeyse her durumda, kullandığım teknoloji, ödev üzerinde çalışmak zorunda olduğum süreye bağlıydı. Hala uzun bir süre varsa, önce bir sınıf arkadaşına e-posta gönderirdim. Sonra onlara mesaj atardım ve sonunda arardım. Fazla zaman kalmamışsa mesaj atıp sınıf arkadaşlarımı da arardım. (Anket katılımcısı 19)

Diğerleri, programın kendilerine yeteneklerini teknolojiyle genişletme fırsatı verdiği için minnettar olduklarını ifade ettiler:

Beklentilere göre, bu kadar farklı teknolojiyi kullanacağımızın farkında değildim. Sanırım hepimizin duyduğumuzdan daha farklı teknolojiler kullanıyor olabiliriz, ama bence çok daha fazla seçeneğe sahip olmak güzel. Teknolojiyi kullanma hakkında çok daha fazla şey de öğrendim.

Birden fazla kişinin aynı anda birbiriyle bağlantı kurmasına olanak tanıyan siber video bağlantıları – bu benim için yeniydi. Bir web sayfasının nasıl oluşturulacağını öğrenmek ve eğitici videoların nasıl oluşturulacağını öğrenmek, bir eğitimci olarak alet çantamı büyük ölçüde de genişletti. (Anket katılımcısı 20)

Çoklu Öğrenme Türleri

Programımız süresince birbirimizle etkileşimde bulunmak için düzinelerce dijital teknoloji türü kullandık. Üzerinde çalıştığımız ders içeriğine ek olarak, kullandığımız birçok teknolojiyle ilgili bir öğrenme eğrisi vardı. 2011 kohortunun bazı üyeleri teknolojik olarak becerikli ve maceraperestti ve kaydetmek, altyazı eklemek, görsel yardımlar ve resmi alıntılar eklemek, seslendirme yapmak, yüklemek, eklemek ve dijital olarak paylaşmak için çeşitli teknolojilerin ve programların kullanılmasını gerektiren harika multimedya sunumları oluşturdular. Diğerleri, basit bir Word belgesi yüklemek için Moodle kabuğunda doğru yeri bulmakta zorlandı. Gözlemlerden, kişisel deneyimlerden ve anket yanıtlarından, katılımcıların büyük ölçüde yeni teknolojileri öğrenmeye zorlandığı da görülmektedir.

Bu meydan okuma, mutlaka olumsuz veya hoş karşılanmamış olmayabilir:

Teknoloji ve zorlukları olmasaydı, teknolojiyi idare etmek ve kullanmak için içeride ne kadar cesaretim olduğunu da öğrenemezdim. (Anket katılımcısı 20)

Anket yanıtları, sanal etkileşim için birçok seçeneğe sahip olmanın arzu edildiğini göstermektedir. Anket verileri bunu genel olarak doğru şekilde destekler. Bu seçenekleri kullanmak için gereken zaman ve çaba, ödevin kendisinin temel görevleri olan dersin gerçek içeriğini yerine getirmek için gereken zaman ve çabaya müdahale ettiğinde, seçenek bolluğu bir yükümlülük haline gelebilir:

Sanırım bunu genelleştirebilir ve yüklemeler ve yeni hesaplar gibi pek çok bilinmeyen adım gerektiren herhangi bir teknolojinin olduğunu söyleyebilirim. Süreçte ne kadar çok adım olursa, o kadar çok şey ters gidebilir. Bu tür teknolojilere ihtiyaç duyulduğunda, içeriğe odaklanmayı bıraktım ve gereksinimleri en az enerji ile karşılamanın en iyi yolunu bulmaya başladım (çünkü zihinsel “kanalımın” büyük bir kısmı endişe verici şekilde ele alındı. teknoloji hakkında). (Anket katılımcısı 2) Formatın daha kolay dürüst olmasını bekliyordum. (Anket katılımcısı 3)

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir