Tercümanın Kaynağı (33) – Birleşmiş Milletler – Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Tüm çeviri işlerinizde yanınızdayız... 0 (312) 276 75 93 - Hemen çeviri belgenize fiyat almak için iletisim@webtercumanlik.com mail adresini veya sağ tarafta yer alan whatsapp tuşunu kullanın. ************************************************** tercüme yaptırma, Akademik çeviri tavsiye, İngilizce makale çeviri siteleri, En iyi çeviri yapan site, En iyi İngilizce çeviri programı, Profesyonel çeviri programı, Online çeviri programı, Akademik İngilizce çeviri, Türkçe İngilizce çeviri, Akademik çeviri, Pasaport tercüme ücreti, Hızlı çeviri programı

Tercümanın Kaynağı (33) – Birleşmiş Milletler – Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

23 Aralık 2020 Asya ekonomisi Asya Kaplanları ekonomi Asya ülkeleri ekonomisi asya'nın en büyük ekonomileri Çin ekonomik büyüklüğü Japon Doğu Asya Modeli Türkiye nın ekonomisi hakkında bilgi Web Tercümanlık 0
Tercümanın Kaynağı (33) – Birleşmiş Milletler – Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

AVRUPA EKONOMİK KOMİSYONU

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE), İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’nın yeniden inşasına yardımcı olmak için Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından 1947’de kuruldu. Bu, kurulan ilk BM Ekonomik Komisyonu’dur. Günümüzde amacı, Avrupa ile Kuzey Amerika arasında ekonomik düzeyde işbirliğini de teşvik etmektir.

Ticaret, ulaşım ve çevre ile ilgili uluslararası anlaşmalar geliştirir. Komisyon, Doğu Avrupa devletlerinin bir piyasa ekonomisine geçmesine yardımcı olmaya dahil oluyor. İlgili konularda seminerler ve konferanslar düzenler. 55 üye vardır buna tüm Avrupa ülkeleri artı Kanada, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri de dahildir.

ECE, gelecek yıl için programını belirlemek üzere her Nisan ayında toplanır. BM Genel Kurulu ve BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi, EÇE’ye yaklaşımlar veya önlemler de önerebilir. ECE, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ve Avrupa Birliği gibi diğer kuruluşlarla yakın işbirliği içindedir. Danuta Hübner, 2000 yılında Genel Sekreter olarak atandı.

Cenevre’deki Birleşmiş Milletler Ofisi, UNECE’ye konferans hizmetleri sunmaktadır. Cenevre’de her yıl yaklaşık 150 ECE toplantısı da düzenlenmektedir.

Üyeler: Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda , İsrail, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Moldova Cumhuriyeti, Romanya, Rusya Federasyonu, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre , Tacikistan, Eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan, Yugoslavya.

LATİN AMERİKA VE KARAYİPLER İÇİN EKONOMİK KOMİSYON

ECLAC, 1948 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından kurulmuştur. Başlangıçta Latin Amerika için tasarlandı ve daha sonra Karayipleri de içerecek şekilde genişletildi. Şu anda Latin Amerika ve Karayipler’deki tüm ülkeleri de kapsamaktadır. Kanada, İspanya, Portekiz, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri gibi bölgeyle tarihi ve ekonomik bağlantıları olan diğer ülkeler de üyedir. Yedi yedek üye de bulunmaktadır.

Temsilciler, sosyal ve ekonomik konuları tartışmak, ilerlemeyi gözden geçirmek ve hedefler belirlemek için her iki yılda bir toplanır. Yönetici Sekreter tarafından yönetilen Sekreterya 500 personel istihdam etmektedir. Orta Amerika genel merkezi Meksika’da ve Karayipler genel merkezi Trinidad ve Tobago’da. Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Uruguay ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de Ulusal Ofisler bulunmaktadır. Komisyon, ekonomik kalkınmayı teşvik etmeyi ve hem bölge içinde hem de daha geniş dünya ile ticareti artırmayı amaçlamaktadır. José Antonio Ocampo, Genel Sekreterdir.

Üyeler: Antigua ve Barbuda, Arjantin, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Fransa, Grenada, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, İtalya, Jamaika, Meksika, Hollanda, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Portekiz, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, İspanya, Surinam, Trinidad ve Tobago, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay, Venezuela.

Ortak üyeler: Anguilla, Aruba, Britanya Virjin Adaları, Montserrat, Hollanda Antilleri, Porto Riko, ABD Virgin Adaları.

Asya ülkeleri ekonomisi
Türkiye nın ekonomisi hakkında bilgi
Asya ekonomisi
Çin ekonomik büyüklüğü
asya’nın en büyük ekonomileri
2020 Türkiye ekonomisi
Asya Kaplanları ekonomi
Japon Doğu Asya Modeli

ASYA VE PASİFİK EKONOMİK VE SOSYAL KOMİSYON

Asya ve Pasifik Ekonomik ve Sosyal Komisyonu veya ESCAP, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ekonomik yeniden yapılanmaya yardımcı olmak için 1947’de kuruldu. 51 üyesi ve 9 yedek üyesi bulunmaktadır. BM Ekonomi Komisyonlarının en büyüğüdür ve dünya nüfusunun% 60’ını temsil eder.

Asya’daki tüm Asya ve Pasifik ülkelerini kapsayan tek hükümetlerarası kuruluştur. Komisyon, Asya Kalkınma Bankası’nın kurulmasını da önerdi. HIV ve AIDS önleme programlarına ve belirli alanlarda uyuşturucu talebinin azaltılmasına da dahil olmuştur.

1985, 1990 ve 1995 yıllarında Çevre ve Kalkınma üzerine üç konferans düzenledi. Her yıl bölgenin Ekonomik ve Sosyal Araştırmasını ve Asya ve Pasifik’teki Çevrenin Durumu hakkında bir belge yayınlıyor. ESCAP Sekreterliğinde toplamda yaklaşık 700 kişi istihdam edilmektedir. Kim Hak-Su, Temmuz 2000’de genel sekreterlik görevini üstlendi.

ESCAP’ın resmi dilleri Çince, İngilizce, Fransızca ve Rusça’dır. Yedi daimi ve iki serbest çevirmen vardır. Alışılmadık bir şekilde, tüm tercümanlar da erkektir. Tüm normal tercümanlar BM tercüman sınavını geçmiş olmalıdır. Bir resmi dile mükemmel bir hakimiyet ve en az iki diğer resmi dili mükemmel bir şekilde bilmeleri de gerekir. ESCAP, aktif İngilizce ve pasif Rusça olan tercümanlar bulmakta bazı zorluklarla karşılaştı. Sözlü çeviri yasama toplantılarında ve düzenli BM konferanslarında sağlanır.

Üyeler: Afganistan, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bangladeş, Butan, Brunei, Burma, Kamboçya, Çin, Fiji, Fransa, Hindistan, Endonezya, İran, Japonya, Kazakistan, Kiribati, Kuzey Kore, Güney Kore, Kırgızistan, Laos, Malezya, Maldivler, Marshall Adaları, Mikronezya Federal Devletleri, Moğolistan, Nauru, Nepal, Hollanda, Yeni Zelanda, Pakistan, Palau, Papua Yeni Gine, Filipinler, Rusya, Samoa, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Tacikistan, Tayland, Tonga, Türkiye , Türkmenistan, Tuvalu, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan, Vanuatu, Vietnam.

Ortak üyeler: Amerikan Samoası, Cook Adaları, Fransız Polinezyası, Guam, Hong Kong, Makao, Yeni Kaledonya, Niue, Kuzey Mariana Adaları.

BATI ASYA EKONOMİK VE SOSYAL KOMİSYON

Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu veya ESCWA, Beyrut’ta 72 kişiyi de istihdam etmektedir. 1973’te kurulan, BM Sekreterliğinin bir parçasıdır ve Ekonomik ve Sosyal Konsey’e rapor verir. Yönetim organı olan Bakanlar Oturumu her iki yılda bir toplanır. Program Daimi Komitesi tarafından da desteklenmektedir. Altı hükümetler arası komite, Teknik Komite’ye rapor verir. Komisyon, Batı Asya hükümetleri ve diğer kuruluşlarla yakın işbirliği içinde de çalışır. Onlar bilgi toplar ve çalışmalar yapar. Bir uzmanlık kaynağıdır ve BM ile bölge arasında bir bağlantıdır. Hazem Abdel-Azis El-Beblawi, 1995 yılında genel sekreter olarak da atanmıştır.

ESCWA’nın dilleri Arapça, İngilizce ve Fransızcadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir