Dijital Tercüme (51) – Çevrimiçi Öğrenme ve Topluluk Oluşturma – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Tüm çeviri işlerinizde yanınızdayız... 0 (312) 276 75 93 - Hemen çeviri belgenize fiyat almak için iletisim@webtercumanlik.com mail adresini veya sağ tarafta yer alan whatsapp tuşunu kullanın. ************************************************** tercüme yaptırma, Akademik çeviri tavsiye, İngilizce makale çeviri siteleri, En iyi çeviri yapan site, En iyi İngilizce çeviri programı, Profesyonel çeviri programı, Online çeviri programı, Akademik İngilizce çeviri, Türkçe İngilizce çeviri, Akademik çeviri, Pasaport tercüme ücreti, Hızlı çeviri programı

Dijital Tercüme (51) – Çevrimiçi Öğrenme ve Topluluk Oluşturma – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

10 Ekim 2020 Dijital Tercüme (51) – Çevrimiçi Öğrenme ve Topluluk Oluşturma – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları Web Tercümanlık 0
Hukuk Çevirileri - Hukuk Çevirisinde Çeviri Faaliyetleri – Çeviri Nasıl Yapılır – Çeviri Alanları Nelerdir – Çeviri Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Topluluk Oluşturma, Geliştirilmiş Öğrenime Yol Açıyor Mu?

Önemli miktarda literatür, öğrencilerin algılarında ve öğrenme derinliğinde toplumun değerine işaret etmektedir. Bazı çalışmalarda öğrencilerin% 85’i derse bağlı hissettiklerini bildirmiş, bu da içerik ve becerilerin derinlemesine öğrenilmesine yol açmıştır. Öğrenciler, güven ve karşılıklı saygı duygusunu besleyen destekleyici bir ortamda olduklarında daha verimli bir şekilde öğrenebilirler (Maslow, 1943).

Çevrimiçi Öğrenme ve Topluluk Oluşturma

1800’lerin ortalarında yazışma kursları aracılığıyla uzaktan eğitimin başlamasıyla, eğitimin çoğu kolaylık sağlamak için bireysel olarak gerçekleşti (Sumner, 2000). Kitlelere ulaşmak için eğitime duyulan ihtiyaç aşikardı, ancak kitlelerin tek bir yerde toplanamaması, uzaktan eğitimin birincil olarak öğretmenden öğrenciye ve potansiyel olarak ancak nadiren öğrenci olan iletişim ile bireysel bir faaliyet haline gelmesine neden oldu. Örneğin lisans eğitimimde videoyla verilen bir dersi aldım.

Yani VHS kasetlerini kontrol ettim, eğitmenin daha önce filme aldığı dersleri izledim ve daha sonra içeriğe hakim olduğumu göstermek için dönem boyunca okul test merkezine gittim. Bu süreçte hiçbir zaman diğer öğrencilerle herhangi bir iletişim ya da bağlantı olmadı ve eğitmenle sadece üstünkörü bir temasım oldu. Bunu yazarken, dersin içeriğini hatırlayamıyorum ve bu içerikle ilgili olarak elde edebileceğim tartışma anıları veya diyaloglar yok.

Uzaktan eğitim dijitale döndüğünde, felsefe aynı kaldı, çünkü ortam içeriği öğrenciye ulaştırmak ve öğrenciyi bir kapasitede test etmekti, ancak bu, zorunlu olarak dinamik ve işbirlikçi doğasını kopyalamanın bir yolu olarak görülmüyordu. yüz yüze öğrenme (Sumner, 2000). O zamandan beri, dijital eğitimin kullanımına ilişkin büyük ölçüde iki düşünce kampı oluştu. Birincisi, yüz yüze deneyimi kopyalayamaması ve dolayısıyla yetersiz veya en azından eğitimin daha düşük bir versiyonu olmasıdır. Diğeri ise, dijital eğitimin yüz yüze deneyimin faydalarını yalnızca kopyalayamayacağı, hatta genişleteceğidir.

Çevrimiçi Öğrenime Muhalefet: Yüz Yüze Eğitimi Kopyalayamaz

Akademideki meslektaşlarımla yaptığım sohbetlerimde, dijital öğrenmeyi daha düşük kaliteli bir eğitim olarak görenler, buna geçiş yapmaya şiddetle karşı çıkıyor. Çevrimiçi, kâr amaçlı eğitim fırsatlarının yaygınlığının bu algıya yol açtığına inanıyorum. Dijital eğitimin günümüz öğrencilerinin öğrenimini ve bağlantılarını geliştirdiği yenilikçi ve ustaca yöntemleri vurgulayan hikayeler büyük ölçüde eksiktir.

Bu talihsiz bir durum. Öğrencilerin ve öğretmenlerin benzer kısmındaki direnişin, yeni olma, etkileşim ve bilme yolları gerektiren bir öğrenme eğrisi korkusundan kaynaklandığına inanıyorum. Değişime karşı bu direnç evrensel bir insan niteliğidir, ancak bu alanda daha fazla başarı öyküsü paylaşarak direnç yumuşatılabilir veya değiştirilebilir.

Çevrimiçi Öğrenmeyi Destekleme: Kopyalayabilir ve

Daha Zengin Şekilde Eğitebilir

Topluluk oluşturmaya yönelik yenilikçi dijital eğitim stratejileriyle ilişkilendirdiğim isimlerden biri, sadece kendi disiplininde, sanat tarihinde yenilikçi uygulamalar kullanmakla kalmayıp aynı zamanda bir lider olmaya da devam eden Michelle Pacansky-Brock, dijital eğitim ve daha sonra keşfedilecek olan VoiceThread dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar için danışman olarak hizmet vererek dijital eğitimi insanlaştırmada hizmetlerinde bulunmuştur.

Stratejilerinin çoğu diğer disiplinlerde de uygulanabilir. Dijital eğitim sadece yüksek öğretimde değil, aynı zamanda K-12 eğitiminde de o kadar popüler hale geldi ki, bu alanda yaratıcılığa adanmış yeni kuruluşlar (örneğin, Sloan Con- sortium, Dünya Çevrimiçi Eğitim Derneği ve Educause) oluşturdu. Bu alandaki gelişmeleri paylaşan bloglar, web siteleri ve çevrimiçi dergiler artık sıradan. Dijital eğitimin başarısı ile ilgili hikayelerin dolaşımı eksik olsa da, kesinlikle paylaşılacak başarı hikayeleri eksikliği yoktur. Sadece daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmaları gerekiyor.

Çevrimiçi Ortamlarda Topluluk Oluşturma Teorileri

Dijital eğitim, çevrimiçi öğrenme veya uzaktan eğitim alanı, hangi terim en uygunsa uyarsa, yüz yüze eğitimle aynı başarı düzeyine ulaşmak için çevrimiçi eğitim için yollar arayanlar için zengin bir araştırma alanı haline geldi. Çevrimiçi, eşzamansız platformun tüm öğrencilerin öğrenimini iyileştirmek için kullanılabileceği yolları araştırıyorlar ve fakülte katılımının öğrencilerin öğrenmesini ve katılımını nasıl etkilediğini değerlendiriyorlar.

Çevrimiçi topluluk aracılığıyla dönüşümsel öğrenme, Gunawardena ve diğerleri tarafından araştırılmıştır. “WisCom” veya “bilgelik toplulukları” adını verdikleri bir model oluşturarak. Bu bilgelik toplulukları, çeşitli bilgi türleri ve düzeylerine sahip insanları bir araya getirmek için merkezi bir bilgi tabanı etrafında oluşur. Bu bilgelik grupları bir vaka çalışması veya başka bir pratik zorluk ile ortaya konulduğu için, bir topluluk olarak zorluğun nasıl ele alınacağını tartışırlar ve sonra bunu yapmaya başlarlar.

Büyük ölçüde yansıtıcı uygulamaya ve öğrenci tarafından başlatılan öğrenmeye dayanan bu çevrimiçi etkinlik, öğrenci-öğretmen, öğrenci-öğrenci ve hatta öğrenci-daha büyük topluluk etkileşimlerinin katmanlarına izin verir ve böylece her bir katılımcıya sağlanan büyük resim görünümünü zenginleştirir. Bunun gibi bulgular Gunawardena ve ark. ancak literatürde bulunur. Bu literatür, dijital eğitim ile yüz yüze öğrenme ortamları arasındaki dikkate değer farklılıkların kasıtlılık, işbirliği aracı olarak öğrencilere sağlanan platformlar ve sosyal yapılandırmacılığın çevrimiçi mümkün olduğu inancı olduğuna işaret etmektedir.

Sadera, Robertson, Song ve Midon (2009), öğrencilerin artan öğrenmeyi algılamaları için etkileşim ve topluluğun gerekli olduğunu savunmaktadır. Bu bölüm, nesnel verilerden ziyade öğrenci algılarına odaklansa da, bu da artan başarıya işaret eder, öğrencilerin katılım düzeyinin ve bağlantı algısının artan öğrenim farkındalığına yol açtığı açıktır. Öğrenciler, yüksek notlar veya derslerinde başarı olarak tanımladıkları her şey gibi, kararlılıkları için verilere güveneceklerinden, bu kavram muhtemelen gerçek artan öğrenmeyi de beraberinde getirebilir.

Diğer çalışmalar öğrenmenin stresinden bahsediyor: “Dayanıklılık tipik olarak öğrenciler arasındaki bağların miktarına bağlıdır” (Fetter ve diğerleri, 2008, s. 8). Dayanıklılık, yalnızca öğrenciler arasındaki bağların sayısına değil, aynı zamanda grubun küçüklüğüne ve her öğrencinin daha küçük gruba verilen göreve tam olarak katkıda bulunma becerisine dayanır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir