Dijital Tercüme (48) – Sonuçlar ve Tavsiyeler – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Tüm çeviri işlerinizde yanınızdayız... 0 (312) 276 75 93 - Hemen çeviri belgenize fiyat almak için iletisim@webtercumanlik.com mail adresini veya sağ tarafta yer alan whatsapp tuşunu kullanın. ************************************************** tercüme yaptırma, Akademik çeviri tavsiye, İngilizce makale çeviri siteleri, En iyi çeviri yapan site, En iyi İngilizce çeviri programı, Profesyonel çeviri programı, Online çeviri programı, Akademik İngilizce çeviri, Türkçe İngilizce çeviri, Akademik çeviri, Pasaport tercüme ücreti, Hızlı çeviri programı

Dijital Tercüme (48) – Sonuçlar ve Tavsiyeler – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

10 Ekim 2020 Dijital Tercüme (48) – Sonuçlar ve Tavsiyeler – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları Web Tercümanlık 0
Dijital Tercüme (18) - Çeviriye Girişin Özellikleri - Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Sonuçlar ve Tavsiyeler

Teknolojide uzmanlaşmaya çalışarak bir ödevi tamamlamak için gereken zaman ve çaba harcandığında olabileceği gibi, öğrencilerin aşırı yüklenmesini önlemek için öğrencilerin birkaç tavsiyesi vardı:

Bazen bir sınıfa yeni teknoloji tanıtıldığında üzerinde deneyler yapılıyor gibi hissettim. Bu yeni teknoloji kursun bir gerekliliği olmadığı sürece öğrencilerin yeni teknolojiyle etkileşime girmeleri gerektiğini düşünmüyorum. Aksi takdirde, teknoloji önceden eğitmenler tarafından “incelenmeli” ve yeterli kurumsal teknik destekle birlikte gelmelidir. (Anket katılımcısı 18)

Bazı öğrenciler, ders öğelerinin talimatlarında ve biçimlendirilmesinde açıklık arzusundan bahsetti. Gruptan gelen girdilerle çevrimiçi kurslar için açıkça ifade edilmiş beklentiler ve kurs tasarımı önerildi:

Talimatlarınızda çok açık olun, gramerinizi ve bilgilerinizi iki kez kontrol edin, Camtasia gibi çoklu ortamlarda insanların çeşitli şekillerde öğrenmelerine yardımcı olan talimatlar verin, ofis saatleri için düzenli olarak video konferansları teşvik edin (belki de “gerekli” haftada bir). (Anket katılımcısı 9)

İşler çok “dağınık” olduğunda, kendimi kaybolmuş hissetmeye başladım ya da ne yaptığımı anlayamadım. İçimdeki “muhtaç” öğrenci, tüm okumaların tüm bağlantılarının tek bir yerde olmasını, tüm ödev teslim yerlerinin teslim tarihinin geldiği hafta olmasını vb. severdi.

Kütüphanede aramaya gitmem, ardından ebrary’e, ardından Google Scholar’a bir makale için gitmem, ardından 3. Moodle kutusuna bir makale göndermem gerektiğinde, açıkça tüm ödevlerin son tarih olduğu, ancak gerçekten 8. haftaydı, “dağınık” hissettiğimi hatırlıyorum. (Anket katılımcısı 16)

“Yüksek Öğretimde Etkili Çevrimiçi Öğretime İlişkin Öğrenci Görüşleri” üzerine yapılan bir çalışma, öğretmenlerin yüksek oranda dahil olmaları gerektiğini göstermektedir: “Etkili öğretmenler öğrenmeye görünür ve aktif bir şekilde katılırlar, güvene dayalı ilişkiler kurmak için çok çalışırlar ve yapılandırılmış, ancak esnek sınıf ortamı ”(Young, 2006, s. 65). Anket katılımcıları bu önerileri yineledi:

ESNEK OL!! Açık ve ulaşılabilir olun ve konuları açıklığa kavuşturmaya ve soruları yanıtlamaya hazır olun. Öğrencilerin isterlerse eşzamansız bir ortam kullanmalarına izin verin, ancak net son tarihler koyun. Bilgileri son dakikaya bırakarak stresi artırmayın; İnsanların işleri kendi programlarına göre planlamalarına izin verecek talimatlar konusunda vaktinden önce net olun, çünkü çevrimiçi programlara katılan öğrenciler muhtemelen gerçekten meşguldür, bu nedenle onlara ödevlerini istedikleri şekilde önceden yayınlayarak planlamaları şansı verin. (Anket katılımcısı 2)

Eğitimcinin kohort tartışmalarına eşit derecede dahil olması gerekir. Ofis saatine kutulanmış yanıtlar zamanında veya her zaman yararlı değildir. Çevrimiçi öğrenmenin güzelliği, öğrencilere sağladığı esnekliktir. Hafta boyunca eğitimcilerin katkısı yardımcı olacaktır. Fildişi kuleden çıkın. Katılım paradigma değişimi, öğrencinin sürecini daha iyi karşılamak içindir. (Anket katılımcısı 10)

Teknolojinin mümkün kıldığı sürekli işbirliği için bir temel oluşturmak, kohort içinde geliştirilen kişilerarası bağlantılara özgü anket verileriyle ezici bir şekilde desteklenmiştir. Daha önce belirtildiği gibi, hemen hemen her katılımcı, güven, meslektaşlık ve meslektaşları ile işbirliği duyguları oluşturmak için çok önemli olmasa da, deneyimlerinin yerinde kısmını faydalı olarak belirtti.

Bu kavram, benzer şekilde bir güven, saygı ve grup desteği atmosferinin öğrencilerin ilerlemesi için yararlı olduğunu keşfeden Finegold ve Cooke (2006) tarafından desteklenmektedir. Yaralı olarak nitelendirilebilecek ve hemşirelik ve eğitim gibi benzer şekilde karakterize edilen diğer alanlarla pek çok ortak özelliği paylaşan bir alanda, kişilerarası ilişkiler zor olabilir.

Meslektaş ilişkisini gözlemleme ve modelleme, değerlendirici olmayan bir dil kullanarak gözlemlenebilir verilere dayanarak yargılamadan geri bildirimde bulunma ve öğrencilere, bir katılımcının ifade ettiği gibi, “diğer taraftaki insanların sözlerimi okuduğunu hayal etme” fırsatı verme bereketli yaratıcı işbirlikleri için hayati önem taşıyan türden bir yakınlığı teşvik eden bir atmosfer yaratmaya yardım etmede paha biçilmezdir.

Yüz yüze görüşmek her zaman mümkün değildir. Daha önce belirtildiği gibi, literatür ve verilerimiz, ilişkiler kurmak için en fazla bağlamı sağlayan teknolojilerin üstünlüğünü desteklemektedir:

Her türden video kullanarak etkileşim kurmak, sınıf arkadaşım ve grupla daha bağlı hissetmeme yardımcı oldu. (Anket katılımcısı 5)

Ülkenin diğer bölgelerinde yaşayan kohort üyeleriyle ve fakülteyle “yüz yüze” temas halinde olma yeteneği, deneyimimi gerçekten geliştirdi ve gerçekten hepimizi birbirimizle iletişim halinde tuttu. Diğer üyeleri hem sosyal nedenlerle hem de okuldaki eğitim / işbirliği nedeniyle “görebildiğimi” ve “duyabildiğimi” bilmek, bu programdan daha fazla memnun kalmamı sağladı. Bu erişime sahip olmak, ülke geneline yayılmış olsak da, bu programa yüz yüze bir programmış gibi hissettirdi. (Anket katılımcısı 8)

İlk olarak, eğitimcilerin öğrenciler arasında uyum sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapmalarını tavsiye ederim. Onlarla iyi bir bağ kurduğumu hissetmeseydim, sınıf arkadaşlarına ulaşmaya, onlarla işbirliği yapmaya ve katılmaya bu kadar çabuk ve istekli olamayacağımı düşünüyorum. İşbirliği çabalarıma her teknolojiden daha fazla katkıda bulunduğumuz destekleyici ortam ve ilişkiler. Ayrıca, sahip olduğumuz ilişkiler nedeniyle işbirliği içinde hareket etmek istediklerinde sınıf arkadaşlarım için kendi zamanımı ve enerjimi feda etmeye istekliydim.

Daha sonra, öğrencilerin işbirliğini daha organik bir şekilde destekleyebilmeleri için (sadece öğrencilerin hoşlanmadığı grup projelerini gerektirmek yerine) bir işbirliği seviyeleri karışımını tavsiye ederim. Bu, farklı kişiliklerin istedikleri gibi çalışmasına izin verir. Ayrıca eğitmenlerin, Google Dokümanlar gibi gerçek zamanlı paylaşım gibi işbirliği ve katılım düzeylerini artırma fırsatı sağlayan teknolojileri kullanmak için mümkün olduğunca çok fırsat sağlamalarını tavsiye ederim. (Anket katılımcısı 19)

Uyum oluşturmanın ve esnekliğin, teknolojinin sunabileceği potansiyel hayal kırıklığı ile mücadelede anahtar olabileceğini gösterdik. MAIS’in ilk kohortu durumunda, hem grubun uyumunun hem de öğretim üyelerinin esnekliğinin temelini oluşturan unsur, program tarafından kullanılan yapılandırmacı yaklaşımdı. İlişki kurarken, bu tür bir yaklaşım, akademik bir arenada ilk kez birbirleriyle karşılaşan potansiyel olarak savunmasız profesyonelleri doğrulamak için yararlı olabilir.

Yüksek bağlam teknolojilerinden yararlanma, çeşitli modaliteler ve teknolojiler kullanarak ders içeriği sağlama, sivil etkileşimlerin tonunu belirleme fırsatlarından yararlanma ve birlikte çalışmanın destekleyici yollarını modelleme, işbirliği ve meslektaşlık yoluyla ilişki kurmak için erken fırsatlar sağlar. Öğrenciler ve öğretim üyeleri tarafından tamamen benimsendiğinde, yapılandırmacılık mükemmel bir işbirliğine olanak tanır. Tüm öğrenme topluluğunu yaratıcı ve anlamlı yollarla daha fazla öğrenmeye ulaşmak için becerilerini, yeteneklerini ve kaynaklarını kullanmaya teşvik eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir