Dijital Tercüme (19) – Etkileşim için Teknolojinin Kullanımı – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Tüm çeviri işlerinizde yanınızdayız... 0 (312) 276 75 93 - Hemen çeviri belgenize fiyat almak için iletisim@webtercumanlik.com mail adresini veya sağ tarafta yer alan whatsapp tuşunu kullanın. ************************************************** tercüme yaptırma, Akademik çeviri tavsiye, İngilizce makale çeviri siteleri, En iyi çeviri yapan site, En iyi İngilizce çeviri programı, Profesyonel çeviri programı, Online çeviri programı, Akademik İngilizce çeviri, Türkçe İngilizce çeviri, Akademik çeviri, Pasaport tercüme ücreti, Hızlı çeviri programı

Dijital Tercüme (19) – Etkileşim için Teknolojinin Kullanımı – Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

8 Eylül 2020 Etkileşim için Teknolojinin Kullanımı Etkileşimli Öğrenme için Öğretim Tasarımı İlkeleri Öğretim etkileşimi ve sistem etkileşimi Statik sayfaları çevrimiçi olarak sunmak Web Tercümanlık 0
Dijital Tercüme (19) - Etkileşim için Teknolojinin Kullanımı - Dijital Tercüme Yaptırma – Tercüme Yaptırma Fiyatları

Etkileşim için Teknolojinin Kullanımı

Etkileşim için teknolojinin kullanımını tartışırken, etkileşim ve etkileşim arasında ayrım yapmamız gerekir. Öğretim etkileşimi ve sistem etkileşimi terimleri, öğretim ile talimatı vermek için kullanılan teknoloji arasında ayrım yapmak için kullanılabilir. Aslında, “etkileşim, etkili öğretimin bir niteliği olarak işlev görür” ve “sesin noktadan noktaya aktarımı için teknolojileri içeren” çağdaş öğretim sunum sistemlerinin bir niteliği olarak işlev görür “. , video ve veriler ”. Bu önemli bir ayrımdır çünkü teknoloji, etkileşimin başarılı kullanımı için belirleyici faktör değildir; daha ziyade, öğretmenin etkileşimleri ve ders hedeflerini gerçekleştirmek için teknolojiyi nasıl kullandığıdır.

Çevrimiçi Çeviriye Giriş kursu, etkileşim hedefine ulaşmak için çeşitli teknolojileri kullanır. Birincisi, kursun temeli olarak, Blackboard öğrenim yönetim sistemi etkileşimi teşvik etmek için çeşitli teknolojileri kullanır. Bunlardan tartışma panosu, metin ve video ile hem yazılı İngilizce hem de Amerikan İşaret Dilini birleştirerek yoğun bir şekilde kullanıldı.

“Varlığı” vurgulayan senkronize bir video konferans teknolojisi olan Fuze, hem bire bir hem de grup toplantılarına izin verir. Kalan pencereler katılımcıları temsil edecek şekilde eşit büyüklükte katılımcı pencereleri veya ana konuşmacıyı temsil eden büyük bir pencere oluşturma yeteneğine sahiptir. Masaüstü paylaşımı ve belge paylaşımı da etkindir. Teknoloji, işaret dilinin net bir şekilde okunmasını sağlar ve gerekirse ses gönderme yeteneğine sahiptir.

Tercümeye Giriş, Fuze’u hem öğrenci-öğrenci hem de öğrenci-eğitmen etkileşimlerini bir topluluk duygusunu güçlendirmek ve kurs gereksinimlerinin anlaşılmasını sağlamak için teşvik eden bağımsız bir araç olarak kullanır. Bu, eğitmenlerin ofis saati randevuları düzenleyebilecekleri birkaç yoldan biridir.

Fuze, eğitmenin amacını açıklamasına, değerlendirme kriterlerini açıklamasına ve göreve yardımcı yaklaşımlardan bahsetmesine izin vererek nihai makale için gereksinimleri netleştirmek için de kullanılabilir. Öğrenciler netleştirici sorular sorar ve seçtikleri araştırma konusunda kendilerine yardımcı olacak önerilerde bulunarak birbirlerine yardımcı olurlar. Bu tür bilgileri açıklığa kavuşturmak için eğitmenler, öğrencilerin anlamalarına yardımcı olmak için öğrencilere kursun alanlarını veya kurs belgelerini Fuze aracılığıyla gösterir.

Adobe Captivate, etkileşimli öğrenim materyalleri oluşturmak için bir platform sağlayan bir e-Öğrenim geliştirme aracıdır. Statik sayfaları çevrimiçi olarak sunmak yerine, devam etmek için kullanıcı etkinliği gerektiren bir dizi ekranda bilgi sunulur.

Sorular sunulan materyale dahil edilebilir ve öğrenciler ilerledikçe içeriği anlamalarını kontrol edebilirler. Sınavlar otomatik puanlama ile oluşturulabilir. Captivate, baştan sona hareket ve aktivite sağlar. Kurs tasarımcısına, dallara ayırma yoluyla bireysel ihtiyaçlar için tasarlanmış öğrenme materyalleri ve aktiviteler yaratma yeteneği verir. Bu, öğrencilerin ancak anlamayı başardıktan sonra kursta ilerlemelerine olanak tanır ve ek bilgi veya anlayış tamamlanmadığında bir inceleme sağlar.

Örneğin, sınav işlevi, öğrencilerin doğru yanıt verdiklerinde bir sonraki slayta ilerlemeleri, ancak yanlış yanıt vermişlerse önceki bir slayta veya ek içeriğe atlamaları için ayarlanabilir. Dallanma, karar verme yapıları için de kullanılabilir. Öğrenciler 1. kararı verirlerse, daha sonra A şubesine giderler ve 1. kararın sonucunu deneyimliyorlar, bu karara dayalı olarak sağlanan bilgilerle; öğrenciler karar 2 verirlerse, daha sonra B şubesine giderler ve bu kararın sonuçlarını, karar 2’ye dayalı olarak sağlanan bilgilerle deneyimlerler. 

Çeviriye Giriş, yorumlama diline ve kursta tanıtılan kavramlara aşina olmak için birden fazla fırsat sağlamak üzere Adobe Captivate’i yeni uyguluyor. Captivate’in sınav fonksiyonu ile geliştirilen bilgi kontrolleri, düşük seviyeli anlayış için değerlendirme sisteminin bir parçası olarak kullanılır. Kontroller, çoktan seçmeli, doğru / yanlış, eşleştirme ve boşluğu doldurma gibi çeşitli soru türleri kullanır. Bu sorular, bilgilerin doğru anlaşıldığını doğrulamak için bilgi kontrolünü gözden geçirme ve yeniden yapma fırsatına sahip olan öğrenciye anında geri bildirim sağlar. Puanlar, Blackboard not defteri işleviyle hesaplanır ve kaydedilir. Bu düşük seviyeli değerlendirmeler, daha sonra tartışma panosu etkinlikleri ve atanan kağıtlar aracılığıyla üst düzey değerlendirmelerle takip edilir.

Kurs, bilgileri sunmak için satın alınan ek karakterlerin yanı sıra bu karakterleri kullanır. Karakter kullanımına ek olarak, kurs içeriği öğrencinin her kavram için harcanan süreye karar vermesine olanak tanıyacak şekilde sunulur. Mevcut hedef, kursun gelecekteki yinelemelerinde bir e-öğrenme, etkileşim odaklı yazılım olarak Captivate’in kullanımını derinleştirmektir.

Etkileşimli Öğrenme için Öğretim Tasarımı İlkeleri

Öğretim tasarımcılarının defalarca aldıkları bir karar, hangi etkileşimli etkinliklerin öğrenicilerin bu öğrenme hedeflerine en verimli ve etkili bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olacağıdır.

E-öğrenme, öğrencilere yalnızca bilgi göndermekle ilgili değildir. Kursa aktif olarak katılmalarını ve dolayısıyla öğrenme sürecine katılmalarını istiyoruz. Ölçülebilir hedeflere sahip olmak, eylemi hedeflemeye ve bunlarla uyumlu faaliyetler oluşturmaya yardımcı olur.

Tercümeye Giriş’te amaç ve hedeflerin hizalanması üç düzeyde yapılmıştır: üniversite, bölüm ve kurs. Bu seviyeler, kurs için etkili bir plan oluşturmak için birlikte çalışır. Uyum hedefler, değerlendirmeler ve faaliyetler arasında daha ileri düzeyde aranır. Bu, kurs tasarımına yönelik mevcut yaklaşımlarla uyumludur.

Kurs hedeflerinin, değerlendirmelerinin ve faaliyetlerinin hizalanması, etkileşimin seviyesini ve türünü belirler: “belirli bir etkileşim türünün etkileri, belirli bir kursun içeriği ve hedefleriyle ne kadar iyi eşleştiğine bağlı olacaktır”. Sözlü Çeviri’ye Giriş Bloom’un dijital sınıflandırmasını kullanarak içerik hakkında hiç bilgisi olmayan veya sınırlı bilgi sahibi olmayan öğrencileri destekler: hedefler “anlama” düzeyinden “uygulama” ve “analiz etme” düzeylerinde daha üst düzey hedeflere doğru ilerler. Bunun bir örneği, öğrenenlere ardışık ve eşzamanlı çeviri ve hedef dile karşı kaynak dil gibi anahtar terim ve kavramları tanıtan “Çevirmenlerin Çalışması” adlı modülde görülmektedir.

Sınıf metnindeki ve diğer okuma materyalindeki içeriği okuduktan sonra, öğrenciler bu tür kavramları anlamalarını değerlendirmek için tasarlanmış bir teste girer. Daha sonra tartışma forumuna katılarak kavramları uygularlar. Son olarak, öğrenciler, yorumlanmış bir olayın arşivlenmiş videosunu içeren bir etkinlik aracılığıyla kavramları analiz ederler.

Önceki örnekte gösterildiği gibi, iskele süreci hedeflerin seviyesine göre seçilen etkileşimleri içerir: daha düşük seviyeli etkileşimler, e-öğrenme yazılımı ve Web aramaları kullanarak öğrenci içeriği keşfi yoluyla anlamaya yardımcı olurken, üst düzey etkileşimler analize odaklanır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir