Yabancı Dil Öğrenmek İçin En Uygun Ülkeler

Tüm çeviri işlerinizde yanınızdayız... 0 (312) 276 75 93 - Hemen çeviri belgenize fiyat almak için iletisim@webtercumanlik.com mail adresini veya sağ tarafta yer alan whatsapp tuşunu kullanın. ************************************************** tercüme yaptırma, Akademik çeviri tavsiye, İngilizce makale çeviri siteleri, En iyi çeviri yapan site, En iyi İngilizce çeviri programı, Profesyonel çeviri programı, Online çeviri programı, Akademik İngilizce çeviri, Türkçe İngilizce çeviri, Akademik çeviri, Pasaport tercüme ücreti, Hızlı çeviri programı

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En Uygun Ülkeler

10 Mayıs 2018 Almanya Amerika Avustralya Dil Çözüm Merkezi Dil Öğrenmek İçin Ülkeler Doğru Amaç Doğru Bilgi Fransa Hızlı ve Güvenilir Tercüme Hizmeti İkinci Dil İngiltere İrlanda Kanada Katherine Lao Tzu Müşteri Odaklı Hizmet Resmi Dil Tek Tip Yabancı Dil Tercüme Piyasası Türkiye Yabancı Dil Yabancı Dil Öğrenmek Yabancı Dil Öğretimi Yabancı Dil Seçimi Yabancı Dil Sorunu Yeni Zelanda 0
Peki sizce biz insanları yabancı dil öğrenmeye zorlayan faktörler nelerdir? Bu soruyu siz değerli müşterilerimizden sık sık duymaktayız. Asıl meselemize geçmeden önce Web Tercümanlık olarak bu konuya açıklık getirmek istiyoruz.

 

“Yabancı dil öğrenme milli sorun, konuşma ise fobi oldu.” Bu sebepten ötürü yabancı dil veya ikinci bir dili öğrenme geleneği oldukça eski bir olgudur. Bu olgu bazen düzenli, bazen de düzenli olmayan bir öğrenim tarzında devam etmiştir. Yabancı dilleri öğrenme sahasında en çok göze çarpan diller genel olarak; Türkçe, İngilizce, Latince, Farsça, ve Arapçadır. Eski ve evrensel bir dil olması sebebiyle Arapça; uzun yıllar yabancılar tarafından öğrenilmiş ve genç nesillere öğretilmiştir.

Peki sizce biz insanları yabancı dil öğrenmeye zorlayan faktörler nelerdir?

Bu soruyu siz değerli müşterilerimizden sık sık duymaktayız. Asıl meselemize geçmeden önce Web Tercümanlık olarak bu konuya açıklık getirmek istiyoruz.

Yabancı dilleri öğrenmeye yönelik sarf edilen gayret ve çabalar aslında birçok faktörün etkisinden kaynaklanmaktadır. Bu faktörler Şunlardır:

1. Kültürel faktörler
2. Sosyal faktörler
3. Dil uzvu faktörü
4. Psikolojik faktörler
5. Eğitim faktörü

Yabancı Dil Öğretimi hemen hemen dünyanın her yerinde çok farklı tartışmalara neden olmuş ve olmaya devam etmektedir. Yabancı dil uygulamaları her ülkede olduğu gibi ülkemizde de farklılıklar göstermekte ve yabancı dil öğretiminde istenilen başarılar elde edilememektedir. Bu anlamda Web Tercümanlık olarak yabancı dil sorununa ışık tutmak amacıyla yabancı dil uygulamalarını irdelemeye çalıştık. Herkes senelerdir İngilizce öğrenen ama bir türlü dile hakim olamayanlardan olduğunu söyler. Belki de yerinde öğrenmediğiniz içindir! Resmi dili İngilizce olan birçok ülke var ve hepsinde de çok iyi kurslar mevcut. Yurtdışında İngilizce öğrenmek için hangi ülkeye gideceğinize karar veremiyorsanız, Web Tercümanlık sayesinde hangi ülkenin size en uygun olduğunu keşfedebilirsiniz.

Lao Tzu “Binlerce kilometrelik bir yolculuk tek bir adımla başlar.” demiştir. Yabancı dil içinde bir ilk adım elbette gereklidir. Ancak ne zaman başlanırsa başlansın yolun tamamlanması için ilerlemenin istikrarlı, istekli ve son adıma kadar sabırla devam ettirilmesi zorunludur. Yabancı dil süreci göründüğü kadar zor olmasa da sabır gerektiren bir süreçtir. Akşamdan sabaha yabancı dil öğrenme düşüncesi yolun başlamadan bitmesinden başka bir şey değildir. Doğru bilgi, doğru amaç ve doğru yöntemlerle ilerleyen dil öğrenme süreci başarılı olacaktır. Yabancı dilin üzerinde durulması gereken başka bir hususta yabancı dilin öğrenme süresinin sonu yoktur. Yani beşikten olmasa da mezara kadar süreç devam eder. Çünkü öğrenmeye ara verildiğinde öğrenilenler de unutulur ve zamanla kazanımlar da kaybedilmiş olur ki yabancı dil öğrenme süreci tersine bir duruma döner. Yabancı dilin öğrenme alanları çok geniş olduğundan öğrenme eylemini sekteye uğratmadan devam ettirmek gerekir. Özellikle çalışma alanında dili öğrenmeye başlayarak diğer alanlar daha sonra izlenmelidir. Tüm alanların içinde kaybolmadan yavaş ve emin adımlarla ilerlemek gerekir. Doğru seçenekleri takip ettiğimizde her öğrenme eylemi bir sonraki öğrenmeyi kolaylaştıracağı için dil öğrenme süreci giderek daha kolay ve daha zevkli bir sürece dönüşecektir. Kulaktan dolma veya internet’te yetkin olmayan kişilerin yapmış oldukları açıklamaları dikkate alarak yanlış hareket etmemeli, daha detaylı araştırmalarla doğru kararlar verilerek yabancı dile başlanmalıdır. Katherine’nin şu sözü dikkat çekicidir. “Ben öğretmem, öğrencilerin yetişebileceği bir ortam düzenlerim.” Dilde de ortam oldukça önemlidir. Yabancı dilin öğrenilmesi için en iyi ortam o yabancı dilin kullanıldığı ülkedir. Ancak bu seçenek her zaman elde edilebilir olmadığında diğer şartları ve ortamları eksiksiz tamamlamak gerekir. Bu ortam ve şartların gerçekleşmesi hususunda verilecek her taviz, terk edilecek her kural başka tavizleri doğuracaktır ki bu da farkında olmadan birçok önemli meseleyi gözden kaçırmamıza sebep olur ve sürecin tamamlanmasına engel teşkil eder.

Sonuç olarak; yabancı dil öğretimi, ülkeler arasında ki ilişkiler açısından önemli olmakla birlikte, yabancı dilin bir ülkenin programında bilinçli bir şekilde koyulması, yabancı dil seçiminin bilinçli olarak yapılması gerekir. Yabancı dil ve ana dili kavramlarının iyi tanımlanması, yabancı dil olarak sadece birkaç dilin değil tüm dünyaya hitap edecek birçok ülkenin dillerinin karşılıklı olarak programlara alınarak, anadilini tamamlamış, kendi bilincinin farkında olarak bireylerin yabancı dil eğitimini yapmaları gerekmektedir. Tek tip yabancı dil öğretimi yabancı dili öğrenen toplumları sömürge psikolojisine sokar ve ekonomik ve kültürel açıdan insanlar üzerinde bağımlılık oluşturur. Sonuç olarak yabancı dil süreci bir ülkenin uzun tartışmalar sonucunda doğru bir şekilde aldığı kararlarla yapılması ülke menfaatleri açısından önemlidir. 

Öğrencinin dikkat etmesi gereken bir diğer hususta, öğrenmek istediği dilin konuşulduğu ülkeleri tercih etmesi olacaktır. 

İngilizce İçin; başta İngiltere olmak üzere; Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda gibi ülkeler tercih edilmektedir. Fakat bunların arasında aksan farklılıkları vardır. Öğrencinin ülke seçiminde birçok konuyu göz önünde bulundurması gerekmektedir. Özellikle İngiltere; Türkiye’ye yakın olması, saat farklılıklarının fazla olmaması, uygun ve kaliteli eğitim seçenekleri bulunması açısından öncelikli tavsiye ettiğimiz ülkeler arasındadır. Daha sonra Amerika ve Kanada gelmektedir. Amerika uzak olduğu için, öğrenciler minimum 6 aylık dil okulu tercihlerinde bulunmaktadırlar.
Fransızca İçin; Fransa’nın güney bölgelerini tavsiye etmekteyiz. Bunlar da Cannes ve Nice’dır. Paris’te de iyi eğitim veren dil okulları bulunmakla beraber, büyük bir şehir olduğu için maliyetler açısından öğrencileri özellikle konaklama kısmında zorlayabilir. 

Almanca İçin; Almanya’da Berlin ve Hamburg gibi şehirler, asıl Alman aksanının olması nedeniyle tavsiye edilen şehirlerdendir. Bunun dışında Frankfurt gibi üçüncü bir seçeneğimiz olabilir. 

İtalyanca İçin; Özellikle Roma ve Floransa tercih edilebilir.

İspanyolca İçin; Barcelona daha çok tercih edilmektedir. Diğer dillere baktığımızda, son dönemde çok talep gören

Arapça İçin; Ürdün tercih edilmektedir.

Web Tercümanlık olarak ilkemiz olan “Müşteri Odaklı Kaliteli Hizmet” imiz sayesinde hızlı ve güvenilir tercüme hizmeti almak isteyen kişi ve kurumların güvenle başvurduğu bir “dil çözüm merkezi” olma yolunda adım adım ilerlemekteyiz. Uzmanlık gerektiren çeviri işlerinizde hata ihtimalini minimuma indirmek için tüm tercümeleriniz, alanlarında uzman tercümanlar tarafından çevrilip, editör kontrolünden geçer. Böylece hem iş ortaklarınız hem de yasalar karşısında yaşanılacak muhtemel sorunların önüne geçmiş olursunuz. Her yeni müşterimizin katkısıyla tercüme piyasasına yön veren yeniliklerimiz sayesinde her geçen gün artan nitelikli tercüman ve idari kadro çalışanımız, güçlü teknik altyapımız ve maliyetlerinizi en aza indirecek çözümlerimizle deneyimlerimizi siz değerli müşterilerimize Web Tercümanlık olarak paylaşmaya davet ediyoruz.

Hemen Çeviri İşlerinize Fiyat Almak İçin;

Dökümanlarınızı

iletisim@webtercumanlik.com

mail adresine ulaştırın.

NOT : Lütfen mailinizde; telefon numaranızı ve çevirtmek istediğiniz metinlere, noter onayı veya kargo gönderimi istiyorsanız bunu ekstradan belirtiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir